Haber

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Ülker’den Kırcami açıklaması

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Osman Ülker, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın Kırcami imar planları ile ilgili verdiği sözü tutmadığını iddia etti.

Ülker, yaptığı yazılı açıklamada, Antalya’da Kırcami olarak bilinen 8 mahallenin tamamı ve 2 mahallenin bir kısmını ilgilendiren imar planı meselesinin inceleme çalışmalarını yürüttüklerini kaydetti.

Ülker, daha önce Kırcami bölgesindeki mahalle sakinleriyle görüşmeye geldiğini belirterek, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yaptığı açıklamanın değerli bir adım atıldığı haberini verdiğini hatırlattı.

Ülker, “Kırcami bölgesi 40 yıldır bu sorunla mücadele ediyor. Bugüne kadar hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız Kırcami halkının sorunlarını paylaştı. Kalkınma planının Bakanlığımız tarafından onaylanması ile hükümetimiz gerekeni yerine getirdi. Muratpaşa Belediyesi tarafından yeniden yasal işlem gerektirmeyecek şekilde tamamlanması gerekiyordu.” terimleri kullandı.

Belediyelerin üzerine düşeni yapamadığını, CHP’nin yaptığı açıklamalarla hedef saptırılmaya çalışıldığını kaydeden Ülker, Başkan Uysal’ı Kırcami konusunu kamuoyuna konuşmaya davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu